Kas yra geras teambuilding’as?
- Ernestas Lapinskas
- Mar 4, 2024
- 1 min read
Pavadinimas „teambuilding“ apima daug skirtingų patirčių, iš kurių reta duoda apčiuopiamą naudą komandai. Komandos leidžiasi į bendrą nuotykį, vakarienę ar kelionę, bet po to ne visada sustiprėja ryšys (kartais priešingai). Į tokius renginius veda tikėjimas, kad reikia smagaus laiko kartu ir kad tai kaip nors padeda. Tiesa, kartais padeda – paprastai tuomet, kai komanda ir taip neblogai dirba kartu ir norisi atsipūsti visiems drauge – atšvęsti sėkmę, apdovanoti save po sunkaus etapo ir pan.
Vienok, kai stringa bendras darbas, to dažniausiai neužtenka.
Tokiu atveju pirmiausia norisi aiškumo: kas vyksta tarp komandos narių ir su kiekvienu atskirai? Tam svarbu atvirai kalbėtis ir tyrinėti – ne baksnoti pirštais, o išgirsti kiekvieno istoriją. Kitaip tariant, reikia sukurti tam tikrą kalbėjimosi kokybę.
Labai padeda, kai galime tyrinėti tikrą komandos darbą dirbtinėmis sąlygomis – tarsi laboratorijoje. Komanda gauna užduotį ir ją atlieka, pasitelkdama atsineštą įpročių (bedradarbiauti, komunikuoti, klausytis ir t.t.) bagažą. Kai per aptarimą įvardijame, KAIP komanda atliko užduotį, dalyviai reaguoja į vieni kitų indėlį ir po truputį ryškėja, kas yra būdinga šios komandos darbui ne tik šioje „laboratorijoje“, bet ir kasdienėje veikloje.
Išorinė (mūsų :)) pagalba – pasiūlyti veiksmą, suburiantį bendram darbui, padėti pastebėti, kas vyksta komandoje (nes tai, kas jau įprasta ir kasdieniška, dažnai tampa nebepastebima), padėti įvardyti, padėti kalbėtis nekaltinant ir nesijaučiant kaltiems.

Comentários